В.Б.Гройсману:..покладете край череді випадкових людей на керівних посадах Державного агентства лісових ресурсів...


В.Б.Гройсману:..покладете край череді випадкових людей на керівних посадах Державного агентства лісових ресурсів...

Ниже письмо Оксана Колодяжной, которое сегодня получено адресатом. Хорошо бы ему перечитать его перед Кабмином. Оксане  выражаю своё уважение и благодарность. М.П.

Прем’єр – міністру України
Гройсману В.Б.
Колодяжної Оксани Юріївни
м. Херсон
kolodo_o@ukr.net

Реєстраційний №: КО-6282619
Надіслано: 21 грудня 2016 р.
(Урядовий контактний центр)

 

Шановний, Володимире Борисовичу!

Державні підприємства, що належать до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів України, в поточному році неодноразово направляли Вам листи, звернення, інформуючи про ситуацію, що склалась в лісовому господарстві та лісогосподарських підприємствах за умов відсутності бюджетного фінансування.
Я в. о. головного лісничого ДП «Херсонське лісомисливське господарство», вкотре змушена звернутися до Вас, тому що до цього часу жодне із питань, які турбують лісівників, не вирішуються. Всі направлені листи ігнорувались, або ж була надана відписка, яка лише дублювалась усіма причетними установами (Міністерство фінансів України, Міністерство аграрної політики та продовольства, Державне агентство лісових ресурсів).

Про ситуацію в лісовій галузі Херсонщини, наслідки бездіяльності:

Щодо стану лісогосподарських підприємств області.

Відсутність бюджетного фінансування лісогосподарських заходів протягом 2016 року призвела до повного колапсу та незворотних процесів на лісогосподарських підприємствах південного регіону, які повністю залежали від державної підтримки. На сьогодні більшість лісівників області перебувають у відпустках без збереження заробітної плати, багато досвідчених працівників звільнилися, а самі підприємства – на межі банкрутства.

По обласному управлінню лісового та мисливського господарства за 9 місяців 2016 року:
- середньомісячна заробітна плата штатних працівників склала 1920 грн. і зменшилась на 330 грн. порівняно з відповідним періодом 2015 року, на 14,7%. На трьох державних підприємствах середньомісячна заробітна плата менше 1400 грн. – Новотроїцьке ЛГ 1084 грн., Херсонське ЛМГ – 1342 грн., Присиваське ДГ – 1354 грн.;
- звільнилось 274 особи, 358 осіб працювали неповний робочий день. Чисельність штатних зменшилася порівняно з відповідним періодом минулого року на 19,6%.;
- 8 підприємств області з 10 спрацювали збитково –5063 тис. грн. Через фінансові проблеми виникли податкова заборгованість та борги по заробітній платі. Заборгованість із виплати заробітної плати згідно форми 1 «Баланс» - 1003 тис.грн., статистичних даних звіту з праці - 149 тис.грн.;
- лісогосподарськими підприємствами сплачено до зведеного бюджету 4097 тис.грн. податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 1247 тис. грн. менше, ніж за 9 місяців 2015 року;
- Підприємствами області сплачено єдиного соціального внеску 2122 тис. грн., що на 5274 тис. грн. менше ніж за 9 місяців 2015 року.

Ситуація по ДП Херсонське лісомисливське господарство».

З початку 2016 року підприємство вимушене було повністю зупинити діяльність через відсутність бюджетного фінансування (про що Вас неодноразово повідомляли, в т.ч. листом №01-35/89 від 24 травня 2016 року).

За 11 місяців з підприємства звільнилося 41,3% працівників. Всі інші (включно з лісовою охороною) перебувають у вимушених неоплачуваних відпустках (сумарна кількість днів «власного рахунку» становить 223 календарні дні), у зв’язку з чим не в змозі забезпечити виконання своїх функцій (лісорозведення та лісовідновлення, захист і охорону лісів в тому числі від пожеж та самовільних рубок).
Відсутність фінансування підприємства обернулась не лише втратою кваліфікованих кадрів, а й погіршенням стану лісів, значним зменшенням надходжень до місцевих бюджетів, неможливістю реалізації державної політики на збільшення площ лісів, загрозою збереженню природно – заповідного фонду тощо.
Не зважаючи на численні звернення, уряд, під Вашим керівництвом, ігноруючи проблеми лісового господарства, продовжує політику повного знищення лісової галузі, представивши державний бюджет на 2017 рік з об’ємом фінансування лісогосподарських та лісомисливських підприємств 0 грн. 0 коп.

Непрофесійне управління

Ситуація, яка склалась останнім часом у лісовому господарстві України, є результатом абсурдних призначень на керівні посади Державного агентства лісових ресурсів низки випадкових осіб, що не мали до галузі жодного відношення. Ще недавно успішно працююча, прибуткова галузь внаслідок невмілого та непрофесійного управління може припинити своє існування. На зміну одному непрофесійному керманичу приходить наступний, ще менш професійний, проте з більшими амбіціями. Нинішнє керівництво не тільки неспроможне вивести галузь зі стану колапсу, а й бодай запропонувати хоча б одне адекватне рішення, відпрацювати модель реформування.

Встановлення мораторію на вирубку лісів та лісосмуг у Херсонській області

До всього прийняте Херсонською обласною радою рішення №264 від 18 листопада 2016 року «Про встановлення мораторію на вирубку лісів та лісосмуг у Херсонській області» перекриває лісомисливським підприємствам останній кисень, оскільки це було одне з небагатьох джерел доходу. Дане рішення в умовах відсутності повноцінної роботи лісогосподарських та лісомисливських підприємств:
- залишає напризволяще населення, що не має альтернативи опалення твердим паливом;
- змушує частину цього населення самовільно вдатися до незаконної заготівлі дров;
- стимулює попит на дрова, заготовлені в результаті браконьєрських рубок і т.д.

З матеріалів засідання колегії обласного управління лісового та мисливського господарства (протокол №7 від 04.11.2016 року) за 9 місяців 2016 року в області обліковано 146 випадків незаконних рубок при цьому обсяг зрубаної деревини становить 418 куб. м., шкода завдана державі складає 2689,8 тис. грн.: в тому числі невиявленими лісопорушниками зрубано 386 куб. м., або 92 % від загального обсягу, шкода завдана державі становить 2549,8 тис. грн. або 95%. Крім цього ревізією обходів виявлено 38 випадків незаконних рубок, обсяг зрубаної деревини становить 18,143 куб. м., шкода завдана державі становить 64,2 тис. грн.
Варто зауважити, що дані обліковані за 9 місяців і ситуація стрімко погіршується, оскільки розпочався опалювальний період, а лісова охорона не забезпечує повноцінне патрулювання, через вимушені відпустки.

По ДП «Херсонське ЛМГ» ситуація з самовільними рубками, без контролю з боку лісової охорони, набула катастрофічних масштабів. На сьогодні об’єми та збитки залишаються не облікованими, оскільки підприємство не працює. Лісовою охороною не проведено весняну та осінню ревізію обходів, що унеможливлює підведення підсумків. Щороку ДП «Херсонське ЛМГ» забезпечувало дровами для опалення об'єкти соціальної сфери (дитячі садки, лікарні, сільські ради, виправні колонії), а також населення. Тепер всі вони змушені купувати дрова в браконьєрів, що створює додатковий попит та стимулює стрімкий ріст незаконних рубок.
Результатом мораторію також стала відсутність на ялинкових майданчиках «місцевих» лісових красунь, заздалегідь спеціально вирощених на плантаціях новорічних ялинок. Натомість, на будь – який «смак» (подекуди нелегальні) ялинки звідусіль, шкода, що не по кишені.
І хоча я розумію, що обласна рада безпосередньо Вам не підпорядковується, та все ж хочу аби наведена вище статистика змусила усвідомити, якими наслідками загрожує прийняття непрофесійних та недалекоглядних рішень як влади вищого рівня, так і місцевої.

Реформування.

Лісове господарство справді потребує системних змін. Але за умови поспішного та непродуманого реформування, відчуємо на собі незворотність процесів, які обернуться втратою не лише керованості, а й кадрів та погіршенням стану лісів. Обраний сьогодні напрямок «розвитку» та «способи реформування», остаточно переконують в тому, що дії нинішнього керівництва Держлісагентства під патронатом Міністра аграрної політики та продовольства України спрямовані на умисний розвал галузі.

Звертаюсь до Вас, Володимире Борисовичу, з проханням та останньою надією, що Ви таки відповідально:
- візьмете під особистий контроль проблему бюджетного фінансування лісогосподарських підприємств нересурсних південно-східних областей та підприємств з вузькою спеціалізацією;
- внесете на розгляд та докладете усіх зусиль для прийняття Верховною Радою України Державного бюджету України на 2017 рік, який буде передбачати видатки за бюджетною програмою 2805060 «Ведення лісового і мисливського господарства, охорона і захист лісів в лісовому фонді» для здійснення лісогосподарських заходів;
- покладете край череді випадкових людей на керівних посадах Державного агентства лісових ресурсів України та замінити їх на професійно підготовлених спеціалістів з достатнім досвідом роботи в лісовій галузі, для яких визначальними є Професійність та Розвиток;
- не допустите проведення економічно необґрунтованих реформ, які призведуть до повної руйнації лісової галузі, надавши право лісівничому та експертному загалу відпрацювати вибір моделі реформування з врахуванням всіх можливих ризиків.

Наполягаю на Вашій особистій письмовій відповіді на моє звернення, без переадресування профільним міністерствам та Державному агентству лісових ресурсів.

В.о.головного лісничого О.Ю.Колодяжна
ДП «Херсонське ЛМГ»
 Автор:
Источник:

Уроки історії - або чи отримає Михайло Юрійович відповідь

 

 

www.lesovod.org.ua/node/16199  рекомендую почитати

Цікава була стаття яка  дуже вразила мене особисто - вразила  створенням у лісовому господарстві "лісового ідола" - ідола поклоніння "керівництву-босу", падінням людської гідності.

А Самоплавський В.І. попереджав не повірили, були впевнені у мощі лісового Титаніка. Ні таки "довалили"- іде на дно. Ось тільки  на відміну від справжнього "Титаніка" - там капітан не покинув корабель. А у нас скільки було тих боцманів ненавчених, які керували лісовим господарством. Проте їх підтримували, одобряли, вихваляли та "рішали". Система заржавіла і прогнила. Управління не працює,  система дрейфує.

Ну ось за 4 роки отримуємо плоди- розвал системи, тільки нажаль лісової- та СИСТЕМА що була при Сівцю і про яку він говорив  (із поміток  Попкова М.Ю)   існує і прцвітає  : "ТЛ (товариство лісоводів)  должно защищать людей отрасли от многочисленных врагов, которые пытались, пытаются и будут пытаться разрушить СИСТЕМУ   (Попков: "с подчеркнутым согласен безоговорочно, с остальным в зависимости от того о какой СИСТЕМЕ идет речь).

Із публікації:"Завершая свое выступление, Валерий Иванович (Самоплавський) подчеркнул то, что деятельность Товарищества лесников всегда и во всем следовала в русле приоритетов, определяемых руководством отрасли…

 Комента Попкова між рядків:"Это - чистая правда, но я не знаю «хорошо» это или «плохо». Думаю, что Товариществу надо было в большей мере брать на себя роль Наблюдательно-координационного Совета: оценивать ситуацию в отрасли; выявлять проблемы, требующие особого внимания руководства; указывать на допускаемые ошибки и предлагать свои варианты выхода из той или иной ситуации, а в случае необходимости играть роль Старой гвардии Наполеона, которая имела достаточно авторитета, чтобы блокировать любое решение императора. Вот только как долго, сохранилось бы само Товарищество, занимая подобную позицию, - большой вопрос… Современная лесная Власть имеет своё, давно сформированное мнение о путях «системного развития отрасли", не нуждается в советах, болезненно переносит критику и без сожаления расстается с инакомыслящими. В этой связи, в искренность Виктора Николаевича (Сівець), публично «радеющего» за «НЕЗАВИСИМОЕ» Товарищество лесников, верится с трудом."

Так я думаю що дивлячись на уроки історії відповіді Михайло Юрійович Ви не отримаєте, бо ніхто з історії висновків не зробив. Січас у них інші цінності - влада і гроші. А люди? Люди залишилися ще у 2012 році яке їм діло до тих людей, та власне за них і тоді не дуже турбувалися, а сьогодні тим паче.

ДОБАВИТЬ СВОЙ ВАРИАНТ

Там був Яресько і Ко ( також куми там були) лизнули задницю одним, щоб унизить В.І..

Якщо не забита строчка в бютжеті конкретно лісникам під статті витрат то ніхто нічого не отримає, зніміть розові очки. МІНАПК - має таке фінансування що лісникам і не снилось. Береш класифікатор і тупо робиш закупівлі по статтям витрат. Необхідно знаходить спільну мову. Не завидую Аграрним керівникам ЦОВВів і ДП в даний момент, тендера розкрили а гроші в Приваті. 

А БУДЕ ТЕ ЩО БУЛО ПРИ ВИБОРІ ЯРЕСЬКО ГОЛОВОЮ ТОВАРИСТВА ( поза страуса і новий іюда ).

Лесникам о бюджете

На сайте ВР, бюджет с приложениями будет (по опыту) размещен в пятницу или понедельник. Новости из неофициальных источников неутешительны:

  • добавили 50 млн.грн на лесное хозяйство, но, как я понимаю, это деньги для того, чтобы обеспечить новый минимальный уровень ЗП лесным  бюджетным установам (ПЗФ + Тетеревско-Днепровское)
  • деньги на лесное хозяйство (на предприятия) не выделили;
  • Минагрополитики получило достаточное финансирование и имеет право перераспределять выделенные средства между статьями. Вроде бы в бюджете есть фраза  прямо указывающая на то, что эти деньги  можно направлять на ведение лесного хозяйства. Это призрачный шанс, но всё же лучше чем ничего.

Мне кажется, пришло время директорам предприятий и чиновникам ОУЛМГ брать пример с Оксаны Колодяжной. У Вас на руках новые данные и прогнозы... Вы должны понимать, что мораторий больно ударит по ресурсным областям и помощь от них закончится или значимо уменьшится.... У Вас есть все основания, в оставшиеся 10 дней перед Новым Годом, публично рассказать Президенту, Премьеру и профильному Министру... а также Народу Украины... о сложившейся ситуации и её последствиях... а так же избежать ответственности, в основном моральной, за бездействие и конформизм..., которые Вы демонстрировали на протяжении всего 2016 года.

Пример показала не только Оксана, но и многоуважаемый Федотович, - человек знающий жизнь и законы власти, человек интуиция которого много точнее  рекомендаций тысячи "экспертов".

Вам выбирать...

P.S. Посоветуйте: стоит ли сохранять уважение к  Александру Яресько, который, возглавляя Товарищество Лесников, существуя за их деньги  и будучи де-юре Совестью отрасли , занимается чем угодно, только не защитой  интересов леса и людей леса. Александр Павлович, объясните что Вас привело на это пост? Тяжелое материальное положение? Трепетное желание содействовать  Власти? Любовь  к лошадям? (Нужное подчеркнуть или добавить свой вариант).

Останні коментарі

Оформлення лісгоспів (Каталог 2016 року)

Сайти лісової галузі

Пошук

Вхід

bigmir)net TOP 100 службы мониторинга серверов Яндекс.Метрика Разработка сайта